אדריכלים ומעצבי פנים

עודכן ב: 22 מאי 2020


אדריכלים ומעצבי פנים כתבה מרגשת שפורסמה באתר ידוע של עיצוב פנים ואדריכלות "בית ונוי" מצליחה לגעת בלבו של הקורא ולרגש עד דמעות. 


אדריכלים ומעצבי פנים

פזית חזיז בעלת סטודיו מצליח לאדריכלות ועיצוב פנים מספרת על הדרך שהובילה אותה למקצוע הנפלא וחושפת קצת מפילוסופיית החיים שלה אשר הושפעה בין היתר מאירוע אישי טראומטי שגיבש וחיזק את פזית ועיצב את השקפות עולמה גם בפן האישי וגם בעבודתה המקצועית. 


קבלן בניה וציירת


פזית חזיז היא בת לאימא ציירת ולאבא קבלן בנייה. את הידע הפרקטי והטכני היא קיבלה מאבא. ואת הכישרון והיצירתיות היא קיבלה מאימא. אני נפגשת עם הצד היצירתי שלי באמצעות האדריכלות. אני רואה את האדריכלות בעניים אחרות ולא כפי שאדריכלים ומעצבים אחרים רואים את המקצוע. אדריכלות בעניי היא עוד כלי שבו בן אדם יכול לייצור את מציאות חייו. ולכן אדריכלות ועיצוב פנים זה לגמריי אני, אך עברו המון שנים עד שהבנתי זאת.

הדרך לסטודיו לאדריכלות


מיד עם תום הלימודים התחלתי לעבוד במשרד אדריכלות בתחום הבנייה הציבורית. בתור סטודנטית שהתעסקה כמה שנים בעיקר ביצירתיוית, קונספטים ורעיונות – גיליתי שהרעיונות שלי לא מענינים אף אחד כל עוד אני יודעת לעשות הדמיות הכל בסדר. העבודה היתה טכנית ומשעממת. באותה התקופה הילדים שלי היו מאד קטנים ולא יכולתי לעבוד במשרדים גדולים שדרשו שעות עבודה מטורפות, בנוסף הבנתי שאני לא בנויה להיות שכירה אז החלטתי שזהו זה. את המשרד הראשון שלי פתחתי בממ"ד. סה"כ הייתי צריכה מחשב תוכנת אוטוקד והמון השראה.


אדריכלים ומעצבי פנים

שינוי זווית


לפני 4 שנים אני והמשפחה שלי עברנו טלטלה מאד קשה. פתאום בלי שום התראה מוקדמת, בזכות בדיקה שגרתית אצל רופא שחשד שלבת שלי שהיתה אז בת 5 יש עקמת ואז הבנו שהיא בסכנת חיים. היום אני יכולה להגיד שהאירוע הטראומטי הזה הוא אחד הדברים הכי טובים שקרו לי בחיים. אני זוכרת

בדיוק רב את נקודת המפנה בגישה שלי. זו הייתה נקודה שהפכה את כל התמונה ב 180 מעלות. משום שלמרות שעברנו שני ניתוחים קשים ולמרות ההחלמה הקשה הכל הסתדר על הצד הטוב ביותר.עיצוב מציאות חדשה


אדריכלים ומעצבי פנים

לכתבה המלאה >>