ייעוץ אדריכלי לבנייה או לשיפוץ

עודכן ב: 14 מאי 2020

לפני שמתכננים בית כדאי להתייעץ עם אדריכל. ייעוץ אדריכלי לבניה או שיפוץ יעזור לכם להגדיר בצורה ברורה כיצד סגנון החיים של המשפחה שלכם יקבל מענה בצורה הטובה ביותר ברמה פונקציונלית ועיצובית, להעריך את התקציב הדרוש לבניה או השיפוץ הבית ולהתמודד עם שאלות של ביצוע ופתרונות טכניים.  


ייעוץ אדריכלי

בונים יקרים. אתם לקראת התחלה חדשה ומרגשת. החלטות רבות ומגוונות עומדות לפניכם. ואני מניחה שתחום זה קצת זר ולא מוכר לכם. ולכן אני ממליצה להתייעץ עם איש מקצוע המוסמך לכך. וכן חשוב לקחת ייעוץ אדריכלי. קיימים חוקים רבים, והחלטות רבות וחשובות לגבי בניית בתיכם. לכן אסביר קצת על ייעוץ אדריכלי במספר נקודות חשובות שאני ממליצה להתייחס אליהן.


הגדרת רצונות


חשוב לדעת בתחילת כל תהליך שיפוץ או בנייה , ואפילו בתהליך של עיצוב פנים הבית, מהם הרצונות שלכם.


ואני אסביר:


כאשר אתם מגיעים למשרד אדריכלית דבר ראשון אתם צריכים להציג בפניו את הרצונות שלכם באופן מגובש. הרצונות שלכם יכללו את כל החלומות והפנטזיות שלכם לגביי הבית כמובן. חשוב שתסבירו בקבלת הייעוץ את סגנון החיים שלכם בבית, כלומר: מהו סדר העדיפיות שלכם, אילו חללים מועדפים עליכם, היכן אתם רגילים לאכול במהלך היום , האם בפינת האוכל או שאוליי במטבח? האם אתם רוצים להפריד בין המטבח לפינת האוכל? האם אתם רוצים פינת טלוויזיה בנפרד מהסלון או שחשוב לכם לראות טלוויזיה רק בסלון, ועוד כהנה וכהנה דברים.


חשוב מאד בבואכם לקבלת ייעוץ אדריכלי להגדיר לעצמכם למה אתם רוצים לעשות שיפוץ, מה מפריע לכם כיום, מה חסר לכם ולא מספק אתכם, וחשוב מאד אם איזו תחושות אתם רוצים לצאת מהשיפוץ , ואיזה תחושות אתם רוצים לקבל בבית החדש.


הגדרת תקציב


נקודה חשובה לא פחות, אם לא החשובה ביותר, היא הגדרת התקציב. לאחר שהגדרתם את כל רצונותיכם, להגדיר גם את מסגרת התקציב, ולהישאר עם "הרגליים על הקרקע" .

בעצם השלב הראשון בכל שיפוץ של בית או שינוי במבנה, מחייב אתכם להתייחס אל היכולות הכלכליות שלכם. חשוב שהיכולות הכלכליות שלכם יתאימו לרצונות ולשאיפות שלכם.

ברוב מקרי השיפוץ יש צורך לשבור ולהרוס קירות , להרים ריצופים, ולפנות פסולת בניין, כמובן שכל דבר כזה מסתכם בעלויות . מה גם שלפעמים רוצים לעשות שינויים בחשמל ובאינסטלציה וגם זה כרוך בעליות לא מעטות. אל תשכחו שכאשר מרימים ריצוף או שוברים והורסים אמבטיות ומטבח אז יש צורך לרכוש חומרים חדשים וגם כאן טווח המחירים משתנה. לכן חשוב מאד להגדיר, בקבלת ייעוץ אדריכלי את היכולות הכלכליות שלכם . וגם תמיד לקחת בחשבון חריגה של עד 20%.


ייעוץ נוסף


בקבלת הייעוץ, ובהתאם למורכבות השיפוץ שלכם , חשוב להיעזר בשירותיהם של יועצים נוספים – אשר מומחים בתחומים שונים למשל: ייעוץ הנדסי, ייעוץ חשמל, ייעוץ אינסטלציה, מיזוג אויר ובית חכם.

חשוב לדעת שייעוץ הנדסי נדרש רק במידה ויש צורך להרחיב או לשנות את המבנה. במידה ויש לכם בעיות שקשורות בבידוד ואיטום יש צורך להתייעץ עם מומחה לאיטום . ונקודה חשובה נוספת אם רוצים תאורה שתיצור אוירה טובה, ייעוץ תאורה יתן את המענה המבוקש.

ייעוץ אדריכלי לרוב ייתן לכם מענה כולל של התמונה ויפנה אתכם לייעוצים השונים במידת הצורך.


34 צפיות0 תגובות