איך לתכנן בית כשהילדים כבר אחרי הצבא?

עודכן ב: 13 מאי 2020

את הבית הזה, מסוג בנה ביתך, תכננתי עבור משפחת דוד. זוג פנסיונרים מקסים שקיבל בירושה מגרש עם בית ישן בן 50 שנה ואחד השיקולים שעמדו לנגד עיניהם היה האם למכור את המגרש או לבנות בית חדש שיתאים יותר לצרכים העכשוויים שלהם.תכנון בית פרטי בפתח תקווה

כאשר הזוג המקסים הזה פגש אותי הם הציגו בפניי התלבטות אישית חשובה, הבית שבו הם חיו כבר ישן מצד אחד מספק לזוג עם שני ילדים אחרי צבא מצד שני הרצון העז שלהם כהורים לעזור לילדים בתחילת דרכם העצמאית לחסוך כסף ולאפשר להם לגור בבית עוד מספר שנים אך עם הנוחות המתאימה לגיל.


וכך בעצם התחלנו תכנון בית כאשר המחשבה שכל הזמן הייתה לנגד עניי היא ילדיי הזוג שרציתי ליצור עבורם יחידות דיור נוחות למגורים ולא חדרי שינה של מתבגרים.


תכנון בית פרטי בפתח תקווה

מספר שיקולים בגיל הפנסיה…..


כשאני פוגשת זוגות בגיל הפנסיה אני שמה לב למספר שיקולים שמנחים אותם בתכנון בית ואלו שיקולים חשובים מאד:

  1. השיקול הראשון הוא תמיד הילדים , לעזור להם לדאוג להם בייחוד בתקופה של היום בה מחירי הדירות גבוהים ולא פשוט לזוגות צעירים לרכוש דירה.

  2. השיקול השני הוא לחיות בקומה אחת ללא צורך במדרגות כאשר הקומה הראשונה חייבת להכיל את כל צורכי הזוג עד לזקנה.

  3. תכנון בית גמיש, ולמה אני מתכוונת? הריי הילדים בסופו של דבר יעזבו את הקן ואז מה עושים עם כל הגודל הזה? הפתרון לתכנן את הבית באופן כזה שיהיה בעתיד אפשרות להשכיר אותו ולהפוך אותו לנכס מניב וזה בהחלט הכנסה נוספת בתקופת הפנסיה והיא מבורכת.

  4. תקציב בנייה, שיקול נוסף חשוב לא פחות כבר לא רוצים בגיל כזה להתחייב למשכנתה.


תכנון בית פרטי בפתח תקווה

מתחילים לתכנן, קומת הכניסה……..


הבית של הזוג דוד נמצא על מגרש של 500 מ"ר עם תב"ע נהדרת וזכ