פרחים בעליית הגג

עודכן ב: 14 מאי 2020


שלום לכם, מה שלומכם, האם גם עליכם האביב נחת במלוא פריחתו? ואם כבר בפרחים עסקינן, האם יצא לכם, אי שם בעבר לקרוא את הספר "פרחים בעליית הגג"?

עליית גג


למי שלא מכיר, או שאולי לא זוכר – הסיפור מספר על קאת'י שנאלצת לעבור,יחד עם האחים שלה לגור אצל סבתא מרירה ומאוד אכזרית. הסבתא משכנת את כל האחים בחדר יחיד עם גישה לעליית הגג. בחדר הזה הילדים עוברים מסכת ייסורים אכזרית במיוחד, עד שהם מצליחים לברוח אל הלא נודע, לפחות עד שקוראים את הספרים הבאים בסדרה. לעליית גג יש פעמים רבות קונוטציה שלילית, וזה לא חייב להיות קשור לספרים מעוררי צמרמורת כמו "פרחים בעליית הגג", לפעמים תכנון גרוע של עליית הגג גורם לחלל הזה להפוך למיותר לחלוטין עד כדי כך שקיומו פשוט נשכח. זה בדיוק מה שקרה למשפחת מזרחי (שם בדוי, לקוחה אמיתית) במקרה שלהם הבנים הגדולים העדיפו לישון בסלון מאשר לגור בעליית הגג.


"לא נעים לנו שם"


למשפחת מזרחי יש בית בן 3 קומות. בקומת הכניסה שהיא הקומה של החלל הציבורי יש: מטבח, סלון, שירותי אורחים וממ"ד שהפך לחדר העבודה של הלקוחה מירה שהיא קוסמטיקאית במקצועה. ממש כמו בעליית הגג, גם בסלון שבקומת הכניסה אף אחד מבני הבית לא אהב לשבת, למרות שמדובר היה בסלון גדול מאוד שיכל לארח בתוכו כמות נכבדה של אנשים. כששאלתי את מירה מדוע זה כך היא ענתה לי ב:4 מילים שבעצם מסבירות הכול – "לא נעים לנו שם". הקומה השנייה שימשה כקומת המגורים בה ישנו ההורים ושתי הבנות הקטנות. בקומה הזו היה גם חדר רחצה, חדר כביסה ופינת משפחה קטנה. מירה ביקשה ממני לחדש את הקומה ובעיקר להתאים את החדרים של הבנות לגילן הנוכחי. ובנוגע לעליית הגג, מירה התחננה שאהפוך את העלייה למקום שהבנים יאהבו לישון בו משום שעד אז, כאמור, הם פשוט העדיפו לישון בסלון.


ממשיכים למרות הקושי הלא צפוי


תהליך התכנון והעיצוב של משפחת מזרחי הפך לארוך יותר מהמצופה, משום שהמשפחה נקלעה לקשיים אישיים, שמן הסתם לא היו צפויים מראש. בעקבות סכסוך בין שותפים, בעלה של מירה, שעסק ביבוא של בגדים מסין, נאלץ לסגור את העסק שלו. בעקבות הצרה שאליה נקלעו בני הזוג ייעצתי להם לעצור את השיפוצים. "אני חוסכת במשך 5 שנים עבור הגשמת החלום של שיפוץ של הבית הזה, כך שלא משנה כלום, אני ממשיכה לשפץ" ענתה לי מירה. בני הזוג החליטו שהם ממשיכים עם הפרויקט אך בקצב איטי יותר, ואכן לאחר שנה וחצי של מחשבה ועבודה משותפת, הצלחנו להשיג את השינויים שמירה חלמה עליהם, והמשפחה זכתה לבית מדהים בעל חללים נעימים שהפכו במהרה למאוד שימושיים.


עליית גג

זה לא רק שיפוץ של בית זה גם תהליך אישי


בעבודתי אני עוברת תהליכים אישיים מאוד עם לקוחותיי, ומשום שאני יודעת שאני בונה בתים לאנשים ושחלק בלתי נפרד מהמשימה שלי, או אפילו אם תרצו מהייעוד שלי, הוא ללוות אותם גם בתהליכים אחרים שהם עוברים בחיים – גם אם לכאורה הם לא נראים קשורים לתכנון ועיצוב הבית -אני משתדלת להראות להם כיצד הכול קשור אחד לשני ואף לייעץ להם בנוגע להמשך הדרך. היום, בזכות הנחישות של מירה, כל חדר בבית וכול קומה הם אהובים ומנוצלים היטב, והבנים שסירבו לגור בעליית הגג – שהייתה עבורי האתגר הגדול ביותר – יצאו מרוצים עד השמיים מהקומה החדשה שהם קיבלו. פרחים בעליית הגג כבר אמרתי?


  התמונות נלקחו מאתר- http://www.houzz.com/ideabooks/1174765/list/Look-Up–There-May-Be-Living-Room-in-the-Attic