בתים לזוגות צעירים

את הבית הזה תיכננתי עבור משפחת לביא. זוג צעיר ומקסים עדיין ללא ילדים. תיכננתי בית קטן מידות 125 מ"ר סה"כ אך מדויק להפליא עבור בעליו. המגרש נמצא במושב שורש בדרך לירושלים וגודלו כ 500 מ"ר. בהרחבה החדשה של מושב שורש יש שני סוגים עיקריים של מגרשים, מגרשים יורדים ומגרשים עולים. וזהו בית נוסף שאני מתכננת בהרחבה זו על מגרש שהוא עולה. הפרש המגרש מהרחוב הוא 3.50 מ' ויש לעלות למגרש מהחנייה כ 20 מדרגות.


הכניסה אל הבית


בחזית זו ממוקמת הכניסה לבית. בכניסה לבית נכנסים אל מטבח מצד ימין וסלון מצד שמאל כאשר בניהם נמצאת פינת האוכל. בית זו בנוי ב 2 מפלסים לבקשת הזוג , החלל הציבורי וחלל המגורים מופרדים ב 5 מדרגות. וניתן לראות זאת בתכנון הפיתוח של החצר.
במגרש כולו תוכננה גדר קלה גם מכיוון שזה מוזיל עליות באופן משמעותי בבניית גדרות בפיתוח וגם מכיוון

שזה שומר על קלילות ופתיחות ומאפשר לענות מהנוף שנמצא כאן בכל פינה.
זו החזית הצפונית והעיקרית של הבית.  מחזית זו יוצאים אל הגינה הפורחת ומשקיפים אל הנוף. מאחורי חזית זו בפנים הבית נמצא הסלון ויחידת ההורים. כפי שהזכרתי קודם הבית בנוי ב 2 מפלסים ואזור חדרי השינה גבוה יותר מהחלל הציבורי. ובחזית זו ניתן לראות את החלונות של יחידת ההורים המוגבהים לשמירה על הפרטיות של בני הזוג. ולהצצה אל הנוף המקסים מחדר השינה.


הצללות כאלמנט עיקרי ועיצובי


אחד האלמנטים העיצוביים בבית היא הפרגולה המקסימה שמקשטת חזית זו . הפרגולה עשויה מבטון ופלדה ומעניקה הצללה טבעית ע"י צמחייה. כמובן שניתן להצליל גם ע"י הצללה מלאכותית. האזור הזה בחצר הוא אזור האירוח ואזור השהייה בחצר ובמדינתנו היפה הצללה זה מסוג הדברים שהם חובה ולכן החלטתי לשלב אלמנט זה כחלק שהוא בלתי נפרד מהבית ולא כתוספת לאחר בנייה מה שקורה ברוב הבתים.
מתייחסים לכל פינה בבית…


אני אוהבת להשקיע ולתת תשומת לב לכל פינה בבית וגם במגרש. החשיבה התכנונית שלי היא שהבית והמגרש עליו הוא יושב הם יחידה אחת ויש קשר ישיר בין החוץ לפנים. מכל אזור בבית יש יציאה אל החצר והחצר נכנסת אל הבית מכמה כיוונים. וכאחת שמאד אוהבת גינות וצמחייה היה חשוב לי גם בחזית אחורית זו ליצור פינה קסומה של צמחייה. באזור זה נמצאים חדרי השינה של הילדים , זהו החלק הכי שקט במגרש והכי פרטי. וזה מאד נעים לפתוח חלון ולראות צמחייה פורחת , להקשיב לציוץ הציפורים, ולהנות מהפריחות.
פיתוח השטח כחלק בלתי נפרד מהתכנון האדריכלי


בבתים שאני מתכננת יש התייחסות מלאה וקפדנית לכל המגרש מבחינת פיתוח השטח, התייחסות להצללות לאזורי גינון ולאזורים מרוצפים. רק צריך להביא את הגנן ולשתול  את הצמחים….. דרך אגב לכל מי שתוהה ושואל כמה עולה לבנות בית כזה? אני ממליצה לו להגיע אלינו לתכנון ולבנות אומדן תקציב מדויק בהתאם לדרישתכם האישיות.


אהבתם?  מוזמנים לשתף עם החברים


33 צפיות0 תגובות
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

   כל הזכויות שמורות

 2015 למשרד אדריכלים פזית חזיז