כמה יעלה לי לשפץ את הבית ?

עודכן ב: 14 מאי 2020

לפני יותר משנתיים, כשידעתי שאני חייבת, אבל ממש חייבת, אתר אינטרנט משלי, פניתי למספר בוני אתרים ושאלתי אותם "כמה זה הולך לעלות לי?". כמובן שרוב התשובות שקבלתי היו הערכות מחיר גסות מאוד – וגם הערכות האלו הגיעו רק לאחר שידעתי בדיוק איך האתר הולך להיראות.

עיצוב פנים

וזה מעצבן. אני יודעת… כולנו רוצים לדעת בדיוק איזו הוצאה עומדת בפנינו, במיוחד כשההוצאה הזו היא שתקבע בסופו של דבר, האם בכלל נתחיל לשפץ את הבית. אבל מהצד האחר, אף מעצב פנים שמכבד את עצמו לא יוכל לתת לכם הצעת מחיר מדויקת, בעיקר משום שתכנון פנים לבית קיים יכול להיות מורכב יותר מתכנון פנים של בית חדש, וזאת מהסיבה הפשוטה – המעצב צריך להתייחס להרבה מרכיבים ומגבלות שכבר קיימים בבית.


ובכול זאת, אני לא רוצה לשלוח אתכם מכאן בידיים ריקות. לכן אציין מספר נקודות עיקריות שחשוב להתייחס אליהן כאשר רוצים לשפץ בית. נקודות אלו משפיעות גם על העלות הכללית של השיפוץ וגם ועל שכר התכנון של מעצב או מעצבת הפנים.


גיל הבית


יש חשיבות גדולה לגיל הבית. בבתים ישנים מאד קיימות מערכות ישנות, של חשמל ואינסטלציה בעיקר, שלפעמים הן כבר לא מתפקדות טוב. מערכות אלו דורשות החלפה ו/או חידוש והדבר אומר פירוק של קירות ורצפות וזה כמובן מייקר את עלויות השיפוץ.דברים שרואים מכאן


לפעמים, כאשר מתחילים את השיפוץ צצות להן, כמו פטריות אחרי הגשם, כל מיני בעיות שלא נראו על פני השטח. בעיות אלו דורשות כמובן התייחסות של בעלי המקצוע הרלוונטיים, ולפעמים אפילו שינויים בתוכניות המקוריות. ושינויים, מטבעם של שינויים, יכולים להוסיף על התקציב המקורי.

זו הסיבה שאני תמיד מבקשת מהלקוחות שלי "לשמור קצת בצד" כדי שהם יוכלו לטפל כראוי באותן "הפתעות".


צבעים, אריחים, רהיטים ותאורה


לכול האלמנטים האלו יש כמובן השפעה אדירה על תקציב השיפוץ שלכם. לכן כדאי שתעשו תכנית תקציבית מפורטת ככול האפשר. כדאי לכתוב מה בדיוק אתם הולכים להחליף, לאיזו כמות אתם זקוקים וכדומה. נכון, גם כאן הרבה דברים יכולים להשתנות תוך כדי תנועה, אבל כדאי לתמחר את האלמנטים הללו, לאחר שבדקתם הצעות מחיר שונות ולהשתדל ככול האפשר להיצמד לתמחור הזה.


עלות עיצוב פנים

היקף השיפוץ


קיימים סוגי שיפוצים שונים. ישנם בעלי בתים שרוצים לשפר מראה של חלל מסוים בביתם, או למשל, לתכנן רק מטבח חדש, וישנם בעלי בתים שרוצים לעשות שיפוץ מסיבי ולהרוס את הבית מהיסוד ועד הטפחות. חשוב לזכור שבמקרה של שיפוצים מסיביים, לפעמים יש גם תוספות בנייה שדורשות היתרים – מעצב הפנים שלכם אינו מוסמך להגיש תוכניות כאלו, אלא אדריכל או אדריכלית בלבד וההיתרים האלו יכולים לייקר את עלות השיפוצים.


היקף השירות של מעצב הפנים


כאשר אתם שוכרים שירותי תכנון פנים, חשוב שתדעו מה בדיוק אתם רוצים לשנות בבית ועד איזה שלב בתהליך אתם רוצים שהמעצב ילווה אתכם. יש אפשרות לקבל רק את התוכניות, ומנקודה זו להמשיך לבד, וקיימת אפשרות לקבל מהמעצבת שירות עד המפתח וזה אומר גם בחירת חומרים בחנויות יחד עם המעצב או המעצבת, בניית תקציב (נקודה חשובה מאד) לפרויקט, ליווי בבחירת בעלי המקצוע המתאימים ופיקוח על עבודתם. כל הדברים האלו משפיעים על שכר התכנון של המעצב, מכיוון שהשכר מחושב על פי מידת ההשקעה שלו. גם המקצועיות במתן פתרונות והניסיון הרב שהצטבר אצל אותו מעצב פנים במהלך השנים, משפיעים על השכר – אך שניהם בסופו של דבר יכולים לחסוך לכם הרבה כסף שלא לדבר על עגמת נפש.


עלות עיצוב פנים

אז איך בוחרים מעצב/ת פנים?


אני מציעה לכם לבחור מעצב פנים על פי שני פרמטרים עיקריים:


חיבור אישי – גורם זה הוא החשוב ביותר להצלחת הפרויקט, ולקבלת תוצאה סופית שאתם תאהבו. חשוב מאד שהמעצב או המעצבת יבינו ללבכם ויכנסו לעולמכם, משום שבסופו של דבר הבית צריך להיות מתוכנן על פי טעמכם כדי שאתם תאהבו לגור בו.


חוות דעת – כדאי לקבל המלצות מלקוחות קודמים של מעצב הפנים. חשוב שהם יספרו לכם על תהליך העיצוב והשיפוץ שהם עברו ואתם תפיקו מכך לקחים לפרויקט שלכם.


והשורה התחתונה – המחירים

נכון, הגעתם עד כאן, משום שאתם רוצים לדעת כמה זה ייעלה לכם, ואני לא אשלח אתכם מכאן בלי כלום ביד, אז אם למשל ניקח פרויקט של בית בגודל 150 מ"ר, שצריך לעבור שיפוץ מסיבי, המחירים יכולים לנוע מ-15,000 ₪ ועד 50,000 ₪.


הדבר כמובן תלוי  וברמת המקצועיות ורמת ההשקעה של המעצבת בפרויקט שלכם. זכרו מעצבת טובה זו השקעה שחוסכת לכם הרבה מאד כסף.


מאחלת לכם שיפוץ מהנה וקל!319 צפיות0 תגובות