כמה עולה אדריכל ?

עודכן ב: 21 מאי 2020


כמה עולה אדריכל? סקירה של מחירי השוק בתחום התכנון האדריכלי ומה באמת חשוב לזכור כשבוחרים אדריכל או אדריכלית לפרויקט חייכם.כמה עולה אדריכל

בונים יקרים. רכשתם מגרש ואתם כרגע לפני בניית בית חדש?

איש המקצוע הראשון אותו תצטרכו לתחילת התהליך הוא האדריכל ועכשיו אתם מחפשים לכם אדריכל מקצועי וראוי שיעזור לכם להגשים את חלום בניית ביתכם. ואחת השאלות שעולות היא מה העלות של תכנון אדריכלי? אך לפני שאסביר על המחירים השונים הקיימים בשוק אני רוצה שתבינו את החשיבות והערך הרב שיש לאדריכל בפרויקט זה של חייכם.

אחריות על הוצאות הבניה בימים אלו אתם מתכננים לבנות בית ולהוציא במינמום וזה רק אם אתם בונים בית של 120 מ"ר סדר גודל של 800000 ₪,לאלו מבניכם שהולכים לבנות בתים גדולים יותר ומושקעים הסכום עולה בהתאמה ומגיע גם ל 2000000 ומעלה, וכפי שאתם יודעים השמיים הם הגבול. ובידי מי נמצאת האחריות לכל ההוצאות שלקראתכם? ניחשתם נהדר… בידי האדריכל. אז השאלה כמה עולה אדריכל? שעולה כרגע בראשכם היא חשובה מאד. לכל רעיון שלו יש משמעות כלכלית עבורכם, הבית שהוא יתכנן על הנייר זהו הבית שבעקבותיו אתם תשקיעו את מיטב כספכם, וחשוב שבתהליך שאתם עוברים איתו תבינו את המשמעות הכספית של כל רעיון, כי לא תרצו להיות מופתעים באמצע הדרך. אדריכל ביחס לכל ההוצאות שיש לקראתכם הוא ההוצאה הזולה ביותר והחשובה ביותר. ובכל זאת אני נתקלת באנשים רבים שמחפשים לחסוך בחלק החשוב ביותר, בחלק המשפיע ביותר על התוצאה הסופית שהיא ביתם.

מחירי השוק


אני מציעה שלפני שתבחרו באדריכל שמתאים לכם, תלמדו קודם מה קיים בשוק, וכמו בכל שוק יש את הזול ביותר,היקר ביותר והממוצע, ולאחר שתלמדו מה קיים בשוק תדעו מה נכון ומתאים עבורכם וכך תפגשו עם בעלי המקצוע שמתאימים לכם מבחינה כלכלית. אתן לכם סקירה קצרה על המחירים שנעים בשוק הבנייה הפרטי בתחום התכנון:


  1. האדריכלים הזולים – המחיר נע בין 15000- 25000 ₪ לתכנון

  2. האדריכלים הממוצעים – המחירים נעים בין 50000-120000 ₪ לתכנון

  3. האדריכלים היקרים – המחיר הוא מ-120000 ₪ ומעלה


למה ההבדלים במחירים?


כמו בכל מקצוע ובייחוד במקצוע הזה למי שמחפש איכות ושירות ברמה גבוהה הוא לא ימצא זאת במחירים הזולים. לכן חשוב שתשאלו את עצמכם לפני שאתם פונים לאדריכלים, מה בעצם אתם מחפשים? מה באמת חשוב לכם? וכמה אתם מעוניינים להשקיע בתכנון אדריכלי של ביתכם? לאחר שתבינו מה אתם מחפשים תעשו תאום ציפיות עם האדריכלים שאותם אתם הולכים לפגוש בכדי שלא תבזבזו את זמנכם לשווא. המחירים שהצגתי לעיל הם שכר התכנון של האדריכל. זכרו! זהו שכר עבור ליווי וייעוץ מקצועי למשך שנה וחצי עד שנתיים והתוצאה היא בית שילווה אתכם למשך כל החיים. אני לא הייתי ממליצה לכם לחסוך בסעיף החשוב הזה. בונים יקרים. נכון שבכתבה זו אנו נוגעים בנושא המחיר, אך אני באמת ממליצה לכם לבחור את האדריכל ממקום של חיבור אישי גם לעבודותיו וגם לאישיותו, זהו האדם שילווה אתכם באופן אישי בחודשים הקרובים ותהליך של בנייה הוא תהליך ארוך, מעייף מלווה בלחצים ובתהליכים רגשיים, אני בטוחה שכבר שמעתם זאת ממכרים ולכן בחירת האדריכל היא הבחירה החשובה ביותר.


אז איך בוחרים אדריכל?


אהבה , זו המילה… תאהבו את מה שאתם רואים, תאהבו את עבודותיו, תאהבו את מי שיושב לפניכם. ואז תדעו שהגעתם למקום הנכון, והשכר שתשלמו לו או לה תהיה ההשקעה הכי בטוחה שלכם.