אדריכלות ועיצוב – הקסם האיטלקי

עודכן ב: 14 מאי 2020אדריכלות ועיצוב בארץ המגף – בחודש יוני החלטתי שאני רוצה לנסוע לאיטליה,מעולם לא ביקרתי בה וממש חשקה נפשי בארץ המגף. הזמנתי כרטיסים והנה אנחנו ברומא היפיפייה.

italy2_723x458

אני מוכרחה לציין שטיילתי רבות בעולם במקומות שונים, גם באירופה,אך רומא הקסימה אותי באופן שלא יתואר.בכל פינה בכל רחוב מצאתי פנינה אדריכלית רבת שנים,מרהיבה ביופייה ולא הפסקתי להתפעם במשך 4 ימים. כל בוקר התעוררנו אני ובן זוגי היקר במרץ רב לחרוש את העיר על כל רחובותיה,הסמטאות המקסימות, הכיכרות הומות האדם , האוכל האיטלקי הנפלא. פשוט תענוג אמיתי. אין ספק לרומא אני עוד אחזור. כאדרכלית המבנה ממנו נפעמתי עד התרגשות היה הפנתאון. אני לא יודעת כמה מכם מכירים אותו , אבל זה מבנה שכל אדריכל לומד עליו בלימודיו,וכאשר פוגשים אותו במלוא עוצמתו, הוא משאיר אותך ללא מילים. זהו מבנה שנבנה במאה 27 לפני הספירה, והוקדש ל 12 האלים האולמפיים,בשנת 609 המקום הפך לכנסייה ומצויים קברים של הצייר רפאל ומלכי איטליה. המיוחד במבנה זה זה שבמרכזו יש כיפת ענק המקרה אותו שקוטרה 43 מטרים ללא עמודים המחזיקים אותה, ואל תשכחו זה נבנה ותוכנן לפני הרבה מאד שנים. ממליצה בחום לראות מחזה זה , המבנה פשוט מדהים.


 מים מים מים……


בנוסף לכך , אחד הדברים הנוספים שהדהימו אותי זה כמות המים הבלתי פוסקת ברחובות. שלא כמו בישראל בכל פינה יש מזרקה וניתן לנוח לצלילי המים, בנוסף יש ברזים ברחובות פתוחים וזורמים שכל אדם יכול להגיע למלא בקבוק לשתייה ולהמשיך בדרכו. כישראלית מצויה שמורגלת לחסוך בכל טיפת מים, אני פשוט הייתי המומה מהבזבוז, אך זהו בזבוז עבור אחת כמוני שכל הזמן חונכה לחסוך במים,בארץ עם שפע בלתי פוסק של מים ברז זורם 24 שעות ביממה זה משהו נורמלי לחלוטין. ומחזה זה העניק לי השראה, לשלב בכל עיצוב ובית אלמנט של מים-כמובן בסרקולציה אנחנו עדיין לא באיטליה. האוירה שהמים יוצרים, האנרגיה היא מדהימה ואכן איך שחזרתי הלכתי לרכוש מזרקה לגינתי , וכל שיש לי זה להמליץ לכם בחום. כיום ניתן לשלב מזרקות גם בתוך הבתים וגם מחוץ לבתים בשילוב עיצובי הגינה, זה תורם רבות גם מבחינה עיצובית וגם מבחינה אנרגתית. לרוויה.

16 צפיות0 תגובות