עיצוב בתי יוקרה

עודכן ב: 14 מאי 2020

אתם בוודאי חושבים לעצמכם שזה ממש קל לעצב בית יוקרה? שהרי כול אחד עם כיסים עמוקים יכול לקנות סט של רהיטים יקרים, נברשת גדולה ויוצאת דופן, לתלות יצירת אומנות מאיזו גלריה נחשבת במרכז הסלון והקסם מתרחש – יש לנו בית יוקרה לתפארת מדינת ישראל.

עיצוב בתי יוקרה


אך הרשו לי לגלות לכם סוד קטן, דווקא כשיש תקציב בלתי מוגבל – החלום שלי ושל כל מעצב פנים – עדיין יש חשיבות גדולה לפרטים הקטנים, או יותר נכון יש חשיבות גדולה לשמירה על מה שאנחנו קוראים לו כללי הטעם הטוב…


ממש כפי שאנחנו מתאמצות להיראות הכי טוב שאפשר בלי שהתאמצנו בכלל… פשוט קמנו כך על הבוקר, יפות, מאופרות, לבושות בחליפת עסקים ללא אף קמט – כך לדעתי גם בית היוקרה צריך להיראות, יוקרתי בלי להתאמץ להרשים וזו, כאמור, משימה לא פשוטה בכלל, משום שהקו שעובר בין עיצוב יוקרתי לעיצוב מוגזם הוא קו מאוד ,אבל מאוד דק – והדבר נכון לגבי לכול אחד מהחדרים בבית ולא רק חדר האורחים.

המונח "סגנון נובורישי" הוא מונח שבעצם מכיל בתוכו את הזלזול שאנשי "הכסף הישן" חשו כלפי אותם מתעשרים חדשים שהשתמשו בין השאר גם ב:עיצוב מוגזם, ילדותי, מצועצע ומקושט יתר על המידה… (המילים לקוחות מתוך ביקורות ששמעתי), וכול זה על מנת להוציא לשאר השכנים העשירים את העיניים. הנובורישים מאז ומתמיד נתפסו כמתאמצים, הרבה יותר מדי, להיראות עשירים – מאמץ שיצר הרבה פעמים תוצאות סרות טעם על גבול המגוחך.בסגנון העיצוב היוקרתי, לדעתי, יש מספר מועט של שילובים מנצחים שתמיד מצליחים לשדר את המראה היוקרתי הנחשק, בלי להסגיר את המאמץ להרשים, כמו לדוגמה:


ספת עור לבנה וענקית כשמעליה תלויות מראות ממוסגרות במסגרות מסולסלות בצבע כסף.

שילוב של צבעי כסף וכחול מטאלי בריהוט עם נברשת אחת גדולה במרכז החדר. חשוב שתדעו, יש השפעה מאוד גדולה לנברשת גדולה במרכז החלל, אך חשוב שהנברשת הגדולה הזו לא תמשוך את כל תשומת הלב של האורחים. שולחן סלון קלאסי על רצפת שיש יוקרתית. או 2 שולחנות מלבניים דקים, בצבעי שחור לבן על רצפת עץ עשירה.


הרבה אנשים לא מודעים לכך, אבל צביעת הדלתות הפנימיות בשחור יכולה בהחלט להעניק לבית מראה יוקרתי. אחד המאפיינים הנוספים של בתי יוקרה הוא תקרות גבוהות, לכן תליית וילונות – יוקרתיים כמובן – כמה שיותר צמוד לתקרה, גם עוזרת ליצירת המראה היוקרתי.


עיצוב בתי יוקרה

כמובן שאשמח מאוד לעזור לכם לעצב את בית היוקרה שלכם, כך שהעיצוב היוקרתי לא ייראה מלאכותי, מוגזם ואפילו לא יוקרתי מדי.