כמה עולה שירות של אדריכל?

עודכן ב: 14 מאי 2020


מחירון אדריכלים עבור בעלי מגרשים לבנייה עצמית: אחת השאלות הראשונות שעולות בראשו של אדם שרכש מגרש היא מי בעלי המקצוע שאני צריך עכשיו וכמה זה עולה?

בשוק הישראלי קיימים בעלי מקצוע שונים עם יכולות שונות וטווח מחירים שונה ולכן מחירון אדריכלים משתנה מבעל מקצוע אחד לאחר.


אני רוצה לעשות קצת סדר וארגון בנושא ולשפוך קצת אור: במידה ויש לך מגרש לבנייה עצמית וכרגע יש ברצונך להתקדם לתכנן בית פרטי מי הם בעלי המקצוע שיכולים להעניק לכם שירות.


כמה עולה אדריכל?


מי באמת יכול לתת לך שירות


אדריכל – כזה שמורשה לתכנן כל מבנה אדריכלי

הנדסאי אדריכלות – כזה שמורשה לתכנן בנינים עד 4 קומות.


אז מה ההבדל בניהם?


כמו בכל מקצוע התעודה אף פעם לא מספיקה. הרבה סטודנטים מסיימים ללמוד כל שנה ויוצאים לשוק העבודה, אך הם עדיין חסרי ניסיון וידע מקצועי. ובתחום האדריכלות הידע המקצועי והניסיון הם חשובים ביותר להצלחת הפרויקט. בנוסף אדריכלות כמו ברפואה היא תחום מאד גדול ורחב וקיימים נושאי התמחות שונים: יש אדריכלים שמתמחים בתכנון בנייה רווייה – בניני מגורים, יש אדריכלים שמתמחים בתכנון מבני ציבור,יש אדריכלים שמתמחים בתכנון בתי מלון ויש אדריכלים שמתמחים בתכנון בתים פרטיים ולכן מאד חשוב שבעל המקצוע שלך יהיה כזה עם ניסיון וידע בתחום הבתים הפרטיים.


ועכשיו הגענו למחירון אדריכלים:


ובכן אדריכלות זהו מקצוע חופשי וכמו בכל מקצוע חופשי בעל המקצוע יתמחר את השירות שלו בהתאם לערך שהוא מעניק. טווחיי המחירים הם מאד גדולים ורחבים ואני באופן אישי נתקלתי בבעלי מקצוע שלוקחים 10000 ש"ח עבור השירות שלהם, ויש כאלה שלוקחים 400000 ש"ח עבור השירות שלהם. זה בערך כמו להשוות בין דגמי מכוניות, יש סובארו ויש מצארטי מה אני ייקח? אז כמובן שדבר ראשון זה עניין של תקציב, כי לקוח שלוקח בעל מקצוע ב 400000 ש"ח לא יבנה בית במיליון מן הסתם ולקוח שמתכנן לבנות בית במיליון לרוב יחפש אדריכל בטווח מחירים סביר מבחינתו. מה זה סביר?

טווח של בין 30000-50000 זה סביר.מחירון אדריכלים


ודבר שני זה להבין מה מקבלים עבור הכסף שמשלמים:

חשוב ביותר להבין עבור מה משלמים ואיזה סוג של שירות מקבלים עבור התמורה הכספית. לפעמים רוצים לחסוך וזה בסדר גמור, השאלה אם באמת חוסכים? כי רוב בעלי המגרשים זו עבורם הפעם הראשונה שהם בונים בית ואין להם שום ידע או ניסיון להבין ולדעת מהם שלבי התכנון והבנייה, והם גם לא מודעים לצרכים שיהיו להם בהמשך.


והמחיר בהחלט מביע זאת, כי חשוב להבין שאדריכל מעניק לכם שירות לאורך שנתיים שלמות ולפעמים אפילו יותר. מעבר לפתרונות התיכנונניים מעבר לסקיצות להיתר ולתוכניות העבודה הוא נמצא שם בשבילכם משקיע בכם אנרגיה וזמן לכל שאלה ולכל בעיה שתצוץ בדרך והשירות שהוא נותן הוא קריטי עבורכם, כי תכנון בית זה לא תהליך קל ולכן כאשר אדריכל מבקש שכר טרחה נמוך זה בסוף יבוא על חשבונכם הוא הריי לא יפסיד כסף והוא יתחיל להתקמצן כאשר הוא יראה שהוא צריך להשקיע מעבר למה שהוא תכנן. תאמינו לי כאשר אתם חוסכים אתם בסופו של דבר חוסכים מעצמכם ופוגעים בעצמכם. לכן בדקו טוב טוב מה השירות שאתם מקבלים לאורך כל הדרך ולא רק הסעיפים שאתם רואים בהצעת המחיר.


למחירון אדריכלים בסטודיו פזית חזיז לחצו כאן>>


#תכנוןביתפרטי #מחירוןאדריכלים #אדריכל #אדריכלית #אדריכלות

526 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול